Με τον Πρέσβη της Ιαπωνίας κ. Yasunori Nakayama στη Βουλή Tων Ελλήνων.
Ως Πρόεδρος της Ομάδας Φιλίας Ελλάδας-Ιαπωνίας συζήτησα με τον Ιάπωνα πρέσβη τα επόμενα βήματα για την ενίσχυση των οικονομικών και πολιτιστικών σχέσεων ανάμεσα στις χώρες μας.
Η συνεργασία σε τομείς όπως, η ναυτιλία, ο τουρισμός, οι επενδύσεις στην υψηλή τεχνολογία και οι εξαγωγές αγροτικών προϊόντων βρίσκονται ψηλά στην ατζέντα των θεμάτων που η Κυβέρνηση προωθεί.
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2024/02/1-5-1024x683.jpg)
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2024/02/2-5-1024x683.jpg)
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2024/02/3-5-1024x683.jpg)
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2024/02/4-4-1024x778.jpg)