Συνάντηση για θέματα του Νομού Άρτας είχαμε με τον Αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών Στέλιο Πέτσα. Ειδικότερα μας απασχόλησε η επιτάχυνση των έργων βελτίωσης του οδικού δικτύου των ορεινών περιοχών. Ο κ. Πέτσας με διαβεβαίωσε ότι προχωρά η χρηματοδότηση για τη βελτίωση του:
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Επίσης συζητήσαμε για τις προοπτικές αξιοποίησης της Ιεράς Μονής Αγίου Γεωργίου στο Βουργαρέλι.
Τον ευχαριστώ για την συνεργασία.
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_0316-1024x1024.jpeg)
![](https://stylios.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_0319-1024x1024.jpeg)